2016 marzenia noworoczne i FIRMA!

Ależ grudzień okazał się leniwym miesiącem dla bloga. Aż wstyd. Tak serio to był to bardzo intensywny miesiąc – szczególnie jego początek = termin oddania pracy inżynierskiej, święta… W każdym razie zbliża się rok 2016 i ten rok będzie rokiem zmian. Poważnych zmian. Czas zacząć spełniać swoje marzenia….

Pewnie większość z Was ma jakieś postanowienia noworoczne. Ja również coś wymyśliłem. Nigdy w sumie tego nie robiłem na poważnie – raczej śmiałem się z takich rzeczy, bo wiedziałem, że znaczna część takich sezonowych postanawiaczy nie dotrzymuje słowa i nic z tych postanowień nie wychodzi. W każdym razie uznałem, że spróbować nie zaszkodzi i wydaje mi się, że moja nowa osobowość nie pozwoli mi odpuścić i rok 2016 będzie ROKIEM ZMIAN!

POSTANOWIENIE:

W tym wpisie chciałem się tylko podzielić z Tobą moim w zasadzie jedynym (spokojnie nie szalejmy) postanowieniem na ten rok.

Postanowienie na rok 2016 to : „Spełnić swoje trzy marzenia z listy marzeń”

Nie masz marzeń? Nie masz po co żyć (spokojnie nie skacz z mostu 😛 – ale serio zastanów się nad sobą i je wymyśl). Masz marzenia? Super. Pytanie gdzie je masz? W głowie? To tak, jak ja kiedyś. Weź sobie długopis i przez 20 minut (albo i dłużej) wypisz wszystkie swoje marzenia na kartce, a potem pogrupuj je w kategorie – np. podróże, nowe umiejętności, sport, pieniądze, rodzina itd. TAK! Poświęć na to przynajmniej 20 minut! I co dalej? Rób wszystko, żeby je spełnić. Co Ci z życia skoro tego nie zrobisz? Nie mów sobie, że tego się nie da. Mów sobie: jak mogę to zrobić/osiągnąć? I… działaj. Ja zacząłem. Uważam, że 3 marzenia życiowe rocznie to i tak mało, ale niech to będzie takie minimum 🙂 – im więcej się spełni tym lepiej.

Wybierz konkretne cele

Ja określiłem swoje trzy ‘trudne’ marzenia, które chcę spełnić, albo przynajmniej zacząć spełniać, bo wiem, że mogą zająć trochę więcej niż rok – jeśli się nie uda to wtedy zrealizuje inne, które są trochę ‘łatwiejsze’ do odhaczenia (plan B). Zrób tak samo!  Wybierz konkretne marzenia: trudne i łatwe! Np. zdobyć jakiś szczyt (trudne, bo wymaga przygotowania) lub skoczyć na bungee (łatwe, bo kupujesz skok, skaczesz i siema > skreślasz z listy) – podkreśl sobie te pozycje i zrób tak z trzema (albo iloma tam chcesz) marzeniami! Potem zaplanuj kiedy to zrobić i… działajkombinuj. Nikt tego za Ciebie nie zrobi, a jak nie spróbujesz to miej pretensje tylko do siebie!


FIRMA

W tytule tego posta pojawiło się magiczne słowo FIRMA! Czy to już? Powiem Ci, że tak… To już pora. Firma to jedna rzecz z mojej listy, która jest moim marzeniem i pomoże mi spełnić kolejne marzenia (mam nadzieje) =) . Niestety nie zdradzę Ci wszystkiego w tym poście. Niech pozostanie jeszcze trochę tajemniczości. Żeby być na bieżąco zapraszam do newslettera – dostaniesz powiadomienia, co tydzień o nowych wpisach i będziesz mógł śledzić, co się dzieje na blogu i jak kombinuje, żeby zarobić milion do 2020 =) .

No to tyle…. Niech rok 2016 pomimo trudności, z którymi przyjdzie mi się zmierzyć będzie rokiem poważnych zmian dla mnie i dla Ciebie! Spełniajmy swoje marzenia bez względu na wiek i zanim będzie za późno! Zdrówka!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Wczytuję...