Dwie szkoły na raz: PWr + Uczelnia ASBIRO

Jednak się zdecydowałem. Po konferencji myśleć jak milionerzy (opis tu) , na którą trafiłem przypadkiem wiedziałem, że się zdecyduję na kurs podstawowy z tej uczelni, a dzięki temu, że udało mi się sprzedać parę zbędnych rzeczy na olx uzbierałem na drugie studia – tym razem niestacjonarne w szkole ASBIRO > Alternatywna Szkoła Biznesu i Rozwoju Osobistego.

Jak to wygląda?

Zjazdy są raz w miesiącu i trwają 6-8 godzin w soboty i niedziele w Warszawie. Wykłady prowadzone są przez przedsiębiorców, którzy zdradzają ciekawe triki, opowiadają swoje historie i których można po prostu poznać na piwie i swobodnie porozmawiać po zajęciach.

Po co?

Nie jadę tam na pewno dla żadnego papierka. Jadę tam tylko i wyłącznie po życiową i praktyczną wiedzę, którą mam nadzieję tam uzyskać. Liczę też, że pomimo, iż nie mam jeszcze swojego biznesu to możliwe, że uda mi się nawiązać pewne kontakty z moimi potencjalnymi klientami i/lub wspólnikami, czy dostawcami. Chodzi o poznanie, jak największej ilości osób, dla których biznes to pasja i dla których tworzenie i mnożenie sukcesów to życiowy cel.

Koszty szkoły

Koszty całej tej zabawy wyniosły mnie 2100 zł, ponieważ płaciłem w złotówkach, a nie w BitCoinach (cena w BitCoinach: 2000zł). Przyznam się, że chciałem zapłacić w tej jeszcze mało znanej walucie, ale właśnie… sam za bardzo jej nie znam, a mam nadzieję ją poznać dokładniej na tych szkoleniach. Wiem, że dzięki niej można w pewien sposób unikać płacenia ciężko zarobionych pieniędzy pewnym instytucjom, ale nie chcę się jeszcze wypowiadać, skoro nie znam tematu dokładnie.

Inne koszty : nocleg i podróż

Oczywiście należy zwrócić uwagę na dodatkowe koszty czyli dojazd i zakwaterowanie. Tu również nam pomaga szkoła. Nocka w hotelu zorganizowanym przez ASBIRO kosztuje 30-50 zł, przy czym pokoje są na pierwszy rzut oka skromne i trzyosobowe. Bez szału, ale czego więcej do szczęścia potrzeba? Przecież sam apartamentu i tak bym nie wynajmował, bo po co? Z resztą i tak po sobotniej ‘kolacji’ (libacji) ze wszystkimi nie będzie to miało znaczenia.  Jeśli chodzi o dojazd to mam nadzieje zmieścić się w kwocie 30 zł w jedną stronę.

Całkowity koszt:

2100 zł (opłata za szkołę) + 8x (40 zł (średnio za nocleg) + 60 zł (dojazd) + 30 zł (jedzenie i piwo) ) =

3140 zł

Pierwszy zajazd już w tym tygodniu!

Pierwszy zjazd będzie już w tym tygodniu tj. 17-18 październik. Nawet fajnie się złożyło, ponieważ i tak chciałem jechać do Warszawy z czwartku na piątek w pewnych interesach – wyjazd się po prostu nieco przeciągnie 🙂 .

Studia stacjonarne + niestacjonarne:

Jeszcze nie opisywałem tutaj swojego ostatniego semestru, bo nie miałem wszystkich zajęć i nie wiem, jak do końca będzie wyglądała nauka w tym semestrze na politechnice, ale wstępnie jestem dobrej myśli. Praca inżynierska jakoś sobie idzie, bez większych komplikacji, a zajęcia obowiązkowe (tak, jak zakładałem) to kilka laboratoriów i projektów. Na nieobowiązkowe wykłady oczywiście nie chodzę. Dlaczego? Bo to samo jest w książkach, a prowadzący zanudzają (przynajmniej większość).

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Wczytuję...