Lista książek dla przedsiębiorcy (i nie tylko)

Poniżej przedstawiam Ci listę niektórych książek, które przeczytałem. Spis ten będzie, co jakiś czas aktualizowany, więc zachęcam do regularnego zaglądania. Znajdziesz tu książki typowo o tematyce biznesowej, ale i nie tylko. Dodaję tu również ciekawe pozycje dotyczące marketingu hipnotycznego i psychologii. Klikając na dany tytuł zostaniesz przekierowany do strony z krótkim opisem pozycji, a tam będziesz dodatkowo mógł zakupić książkę w formie papierowej, ebooka lub audio po najniższych cenach !!!

Zapraszam również do odwiedzania mini recenzji wymienionych tu tytułów.

Pamiętaj, że książki to nie jedyne źródło wiedzy. Zachęcam Cię do oglądania filmików, wykładów oraz czytania innych tematycznych blogów. Szerszy opis innych metod nauki masz tu:

Jak szybko się uczyć i zwiększyć swoją wydajność? Moje sztuczki i sposoby

przy czym dowiesz się tam również m.in., jak czytać 30 stron w 10 minut.

Sekrety skutecznych negocjacji – Lech Baczyński
Pierwsza książka, którą przeczytałem o tematyce związanej z negocjacjami. Autor podaje praktyczne przykłady negocjacji, które może wykorzystać zarówno przedsiębiorca, jak i pracownik. Świetny wstęp do manipulacji i sprzedaży.

Ocena:
7/10 WARTO
Książka:
Na CENEO
Audiobook:

Handlowanie to gra –  Wojciech Haman, Jerzy Gut
Obowiązkowa pozycja dla przedsiębiorcy, sprzedawcy i negocjatora. Autor opisuje, czym jest sprzedaż i wskazuje na to, że w sprzedaży powinniśmy się koncentrować na potrzebach klienta, których… tak na prawdę on sam nie zawsze jest świadom. Przeczytaj i dowiedz się tego, jak z niego je ‘wyciągnąć’.

Ocena:
9/10 WARTO
Książka:
Na CENEO
Audiobook:

Skuteczne prezentacje biznesowe – Jan Batorski
Trudna pozycja do czytania. To nie jest książka z kategorii ‘lekkie’ – a przynajmniej mi się ją dość ciężko czytało… aczkolwiek treść zawarta w tej książce jest bardzo ciekawa. Dzięki niej mam pogląd na to, co dzieje się z słuchającym mnie tłumem, co powinienem robić, żeby mnie słuchano, jak reagować na mowę ciała tłumu i reakcję na prezentację. Dzięki niej zdecydowanie poprawiłem swoje prezentacje.

Ocena:
6/10 WARTO, ale trudna (dla mnie była ;<)
Książka:
Na CENEO
Audiobook:

4-godzinny tydzień pracy – Timothy Ferriss
Czy można pracować 4-godzinny w ciągu tygodnia i być milionerem ? Przykład Timothiego Ferrissa pokazuje, że jak się chce i się poogarnia różne sprawy w odpowiedni sposób to można 🙂 – wg mnie bardzo ciekawy punkt widzenia. W książce Timothy podaje ciekawe aplikacje, strony www oraz techniki z których na co dzień korzysta (a niektóre z nich sobie zanotowałem).

Ocena:
7/10 WARTO
Książka:
Na CENEO
Audiobook:
Na CENEO

Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności – David Allen
Książka, która opisuje metodę zarządzania czasem zwaną w skrócie GTD. Pomimo tego, że technika GTD mi nie przypadła do gustu, to dzięki zastosowaniu z niej kilku zasad i trików zwiększyłem swoją dzienną wydajność o co najmniej 40 %. Przeczytaj a może sam coś wyłapiesz 🙂

Ocena:
8/10 WARTO
Książka:
Na CENEO
Audiobook:
Na CENEO

Najpierw rzeczy najważniejsze – Steven Covey
Nadawanie priorytetów do zadań, delegowanie zadań… Książka uświadomi Cię, co jest pilne, co jest ważne, co jest niepilne i co jest nieważne :). Podczas czytania tej książki wykonuj ćwiczenie polegające na identyfikacji swoich teraźniejszych i przyszłych zadań, które możesz delegować już teraz, bądź za jakiś czas.

Ocena:
8/10 WARTO
Książka:
Na CENEO
Audiobook:

7 nawyków skutecznego działania – Steven Covey
Covey opisuje nawyki / wyznaczniki / drogowskazy, dzięki którym możemy osiągnąć samorealizację (sukces). Przyznam, że książkę przeczytałem bardzo dawno (gdy zaczynałem) i stosując te nawyki systematycznie okazuje się, że już nie muszę o nich świadome myśleć. Działam z tą teorią w sposób nieświadomy i nie muszę się pilnować =). Przeczytaj – nie pożałujesz.

Ocena:
10/10 Musisz
Książka:
Na CENEO
Audiobook:
Na CENEO

Bogaty ojciec, biedny ojciec – Robert Kiyosaki
Moja pierwsza książka o tematyce biznesowej, dzięki której doświadczyłem tzw. MINDFUCK’a. Książka zresetowała mi głowę i uświadomiła mi, że rodzice, nauczyciele, ogólnie – społeczeństwo nie zawsze ma rację. Żeby osiągnąć sukces nie trzeba studiować, żeby osiągnąć sukces trzeba pracować i kombinować. Goroąco polecam, ale ostrzegam, że jeśli nie jesteś świadomy, to się wkurw…sz . ZOBACZ MOJĄ RECENZJĘ

Ocena:
10/10 Musisz
Książka:
Na CENEO
Audiobook:

Fioletowa Krowa. Zmień się i bądź rozpoznawalny – Seth Godin
Świetna książka, o tym, że powinno się być innym – szczególnie w kontekście biznesu. Wg mnie książka wskazuje na to, jak inność wpływa na biznes, ale również porusza aspekty związane z psychologią naszą własną  – osobową. Bądź inny, a zyskasz – takie jest przesłanie tej książki i się z tym w 100% zgadzam.

Ocena:
10/10 Musisz!
Książka:
fioletowa krowa ksiazka ceneo
Audiobook:

Biznes w kraju dziadów – Kamil Cebulski
Książka uświadomiła mnie (jeszcze przed założeniem firmy), jak ciężko jest polskiemu przedsiębiorcy i przygotowała mnie psychicznie na starcie w przyszłości z ZUSem, Urzędem Skarbowym i innymi organami naszego Państwa, niestety nieprzyjaznego przedsiębiorcom. Warto przeczytać, bo można zanotować kilkanaście technik dających nam czas do ofensywy lub obrony i zabezpieczenia swojego osobistego kapitału w Polsce.

Ocena:
10/10 Musisz
Książka:
Na CENEO
Audiobook:

UWAGA! Po przeczytaniu tych książek możesz widzieć rzeczywistość w zupełnie inny sposób niż do tej pory. Będziesz wiedział kiedy ktoś Cię kłamie i manipuluje swoją mową werbalną i niewerbalną (świadomie i/lub nieświadomie) oraz będziesz sam mógł manipulować innymi, w wyniku czego  mogą się zmienić Twoje relacje z bliskimi. Poza tym, gdy zdradzisz znajomym, że znasz takie techniki to zapewne nie będziesz już dla nich tą samą osobą, ponieważ będą się ciągle zastanawiać, czy właśnie nimi nie zmanipulowałeś. PODSUMOWUJĄC: Czytasz/słuchasz na własną odpowiedzialność!

Ekspert Perswazji – Instytut perswazji + zestaw ćwiczeń
Jedna z lepszych książek, jakie miałem okazje czytać. Świetnie opisane techniki manipulacji, które można zastosować w codziennym życiu – nie tylko biznesowym. Czytając tą książkę miałem przed sobą obraz swojego klienta, z którym negocjowałem cenę i zostałem poddany świetnej manipulacji i mu uległem ‘rzucając’ bardzo złą dla mnie cenę… Po przeczytaniu książki mu pogratulowałem. Czytałem tylko skrypt

Ocena:
11/10 MUSISZ!!!
Książka i audio:
http://www.instytut-perswazji.pl/ekspert-perswazji/elitarne-szkolenie/

Mowa ciała – Allan i Barbara Pease
Bardzo dobra książka, nawiązująca do mowy ciała – mowy niewerbalnej. Po jej przeczytaniu dowiesz się, kto dominuje w Twojej grupie znajomych, a kto nie zawsze się w niej dobrze czuje. Sam stosując odpowiednie triki będziesz mógł wyglądać na pewnego siebie, nawet gdy ‘wewnątrz’ będziesz mocno zestresowany.

Ocena:
10/10 Musisz
Książka:
Na CENEO
Audiobook:

Potęga podświadomości – Murphy Joseph
Pozycja opisująca to, jak nasza podświadomość wpływa na nasze relacje, nasz stan bycia, rozwój naszego biznesu, nasz stan emocjonalny i stan emocjonalny osób, które spotykamy. Nie tylko teoria – poczytasz tutaj o ciekawych i intrygujących sposobach wykorzystania naszej podświadomości. Wstęp do samohipnozy i medytacji.

Ocena:
7/10 Warto
Książka:
Na CENEO
Audiobook:
Na CENEO

Sekret – Byrne Rhonda
Sekret sukcesu, zadowolenia, samorealizacji… Świadome wizualizacje siebie i ich konsekwencje opisane w tej książce to rzekome dowody na istnienie prawa przyciągania. Wg mnie książka zbyt… ubarwiona, ale sam nieraz przekonałem się na własnym przykładzie, że prawo przyciągania istnieje.

Ocena:
5/10 dla mnie zbyt ubarwione
Książka:
Na CENEO
Audiobook:

Siła nawyku – Duhigg Charles
Moja pierwsza książka, której tematyka skupiała się na teorii nawyków. Jak się okazuje nasze nawyki są wyzwalane przez pewne bodźce, a zmieniając nawyk na inną czynność możemy się od niego uniezależnić. Trudnością jest systematyka i zidentyfikowanie danego bodźca. Przykłady w książce dotyczą życia biznesowego  (nawyki pracowników, grupy docelowej) i życia codziennego (dotyczące nas samych).

Ocena:
10/10 Musisz
Książka:
Na CENEO
Audiobook:
NA CENEO

Gra – Neil Strauss (dla Panów)
Gra to historia Neila Straussa, człowieka, który poznał mistrzów uwodzenia i sam wielu wykształcił. Po przeczytaniu poznasz ciekawe i intrygujące techniki na podryw i na wyćwiczenie pewności siebie. Wstęp do mowy ciała, manipulacji, nlp i uwodzenia.

Ocena:
10/10 Musisz
Książka:
NA CENEO
Audiobook: