Ostatnie 2 miesiące i… ciśniemy!

Hej milionerzy ! Po dość długiej przerwie zdecydowałem poświęcić chwilę na napisanie tego posta, żeby odświeżyć info i opowiedzieć co się dzieje, bo się dzieje…

Projekt 1 – platforma dla firmy rodzinnej mojej

Zdecydowałem, że projekt 1 nie będzie bezpośrednio należał do firmy rodzinnej (dalej – FR), tylko mojej. Wynika to z kilku przyczyn promocyjnych i technicznych, o których nie chcę tu pisać, aczkolwiek dodam jedynie, że FR będzie głównym jej pośrednikiem, bo jak też wcześniej pisałem jest to forma indirect marketingu kierująca klientów do mnie i do FR, której nie zawaham się użyć – tym bardziej, że zdecydowałem ostatecznie wystartować z grubej rury i od razu zaatakować międzynarodowo i krajowo. Dla projektu to znaczy tyle, że zmieniła się ostateczna koncepcja portalu – czyli pojawiło się więcej roboty do zrobienia. Na koniec jeszcze dodam, że rozbudowany już projekt jest w zasadzie skończony,  a jedynie co mi zostało to przetestowanie form płatności i stworzenie procedur dla pracowników obsługujących ten portal (no i kilka drobnych technicznych spraw ^^).

Projekt 2 – własna firma

To mój aktualny FOCUS. Po przeczytaniu kilku nowych książek zdecydowałem się nieco uprościć finalną wizję firmy, co było dość trudne, ponieważ to podejście kłóciło się z moją osobowością perfekcjonisty, ale uwaga… okazuje się, że nie warto zaczynać ze wszystkim ‘idealnie opracowanym’ na raz bez zebrania feedbacku! Ostatecznie jestem na etapie kończenia już strony firmowej, którą chcę zrobić naprawdę porządnie (oczywiście nie tak, jak tego bloga > obrazki, animacje, filmy w tle, superekstra menu, responsywność i wiele innych narzędzi technicznych, wizualnych i marketingowych). Z takich ciekawych rzeczy to mogę jeszcze dodać, że na stronie od razu zacznę testować pewne zjawisko marketingowe, które sobie opracowałem na podstawie kilku książek do kilku usług, ale jakie… to na razie tajemnica.

KIEDY START?

Zastawiałem się nad tym codziennie i to kilka razy… Myślałem o tym, żeby rozpocząć proces rejestracji firmy, czyli całą super-zabawę z urzędasami już w końcówce maja, ALE…

Oprócz PROJETKU1  i PROJEKTU2, które sobie wymyśliłem pracuję w FR średnio od 9-13 + studiuję + jeżdżę przynajmniej raz w miesiącu na szkolenia do innego miasta i jeszcze wykonuję projekty dla swoich własnych klientów… (ale nie przynudzam tak do końca, bo dobre imprezy też muszą być hehe – potwierdzono naukowo, że przyjemności zwiększają ostateczną wydajność i produktywność!). Ale wracajmy do meritum… Ostatecznie start/rejestrowanie firmy, ze względu na to małe zabieganie, zapowiadam po wszystkich zdanych egzaminach w sesji, zakładając, że załatwię wszystkie swoje bieżące sprawy.

 

O firmie słów kilka

Moja firma to pewna misja/wizja/idea, z którą chciałbym trafić do wybranej przeze mnie niszy, którą za pewne sam jesteś lub kiedyś będziesz. Plan jest taki, że zaczynam od specjalistycznych usług, a zdobyte z nich pieniądze w większości będę reinwestował ponieważ, jak napisałem we wcześniejszym akapicie finalny projekt jest znacznie rozbudowany i… drogi/czasochłonny. Dlatego wpadłem na pewien pomysł, a mianowicie:

Szukanie sponsorów/kontaktów/ekipy ideowców:

Mam nadzieję, że z moją misją i ideą trafię do podobnie myślących osób, w tym przedsiębiorców, którzy zauważą i docenią pomysł oraz chęć podjęcia trudnego wyzwania i zechcą pomóc mi w realizacji tego celu finansowo/technicznie/marketingowo/merytorycznie/mentalnie/kosmicznie/inaczej. Sam postaram się im jakoś odwdzięczyć. Mam już nawet pomysł jak… Zastanawiałem się też nad crowdfundingiem, czyli czymś w stylu ‘PolakPotrafi’ i nie mówię ostatecznego ‘NIE’ tej formie wsparcia… zobaczymy

 


Podsumowując niedługo zacznie się robić naprawdę ciekawie i pojawią się bardziej interesujące i praktyczniejsze – dla zakładających swój biznes wpisy. Opiszę też moją nową metodę wykorzystania 24 godzin, która spowodowała, że zyskałem w ciągu dnia średnio 3-4h czasu wolnego / na naukę / na pracowanie. Oprócz tego zacząłem się uczyć specjalnych metod zwiększających koncentrację i skuteczność nauczania i co ciekawe… działają! Mniej czasu poświęcone na naukę + lepsza wydajność = więcej czasu na coś innego. Polecam się wkrótce i do zobaczyska (lajkujcie fanpage żeby mieć info o nowych wpisach)!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Wczytuję...