Pierwsza firma, strona www i 100zł

Moja pierwsza firma:

Tym, czym będzie zajmować się moja pierwsza firma niestety publicznie z przyczyn wiadomych zdradzać nie chcę. Z resztą nikomu na razie tego nie mówię. Wychodzę z założenia, że najciekawsze pytania pozostają pytaniami. Natomiast mogę zdradzić jedynie, że po swoich studiach (z resztą zawsze mnie to kręciło) celuję w produkcje… czegoś =). Taki jest mój cel firmowy, który chciałbym osiągnąć. Jednak ze względu na to, że linia produkcyjna jest droga i chcę firmę rozwijać powoli i stopniowo (ponieważ zbyt szybki rozwój firmy niekoniecznie jest dobry) produkcję prawdopodobnie wprowadziłbym za jakiś czas. Zacznę jednak najpierw od usług i produkcji tańszymi metodami i na mniejszą skalę.

Strona www:

Nie ukrywam, że ucząc się tworzenia stron www moim głównym celem było stworzenie strony internetowej dla swojej pierwszej firmy. Oczywiście łatwiej jest dać to zrobić specjalistom, ale nauczyłem się tego, ponieważ chciałem zmniejszyć koszty początkowe. Strona firmy niekoniecznie jest tania, a firmy się tym zajmujące zawsze widzą w startujących i nieogarniających tą dziedzinę ‘kury znoszące złote jajka’. Biorą zazwyczaj wysokie prowizje roczne za samo utrzymanie domeny i strony, nawet powyżej 500 zł rocznie, gdzie koszt roczny serwera i domeny nie powinien przekroczyć 200 zł. Pieniądze zaoszczędzone na samym stworzeniu strony będę mógł wydać na lepsze pozycjonowanie strony, jej audyt i reklamę.

Pierwsze 100 zł zysku:

Tak… pierwsze 100 zł firmy będzie dla mnie amuletem nie do ruszenia. Będzie to pewnego rodzaju symbol początku mojej biznesowej drogi, dlatego te 100 zł będą warte dla mnie więcej niż ich wartość faktyczna. Po wybraniu tych pierwszych pieniążków umieszczę je sobie w ramce i pewnie powieszę u Siebie w pokoju na ścianie, albo postawie na biurku, żeby zawsze pamiętać, jak zaczynałem. Będzie to też motywacja do tego, żeby powiększyć te kwotę o te kilka planowanych zer =).

zapraszam też do innych MOICH PLANÓW

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Wczytuję...