„ Techniki manipulacji ” – Sergiusz Kizińczuk

Ponieważ jestem na etapie wstępnych rozmów z moimi wspólnikami, to jako przyszły klient i sprzedawca postanowiłem poduczyć się trochę sztuki negocjacji, sprzedaży i manipulacji. Dziś przedstawiam książkę: „ Techniki manipulacji ” – Sergiusz Kizińczuk

W skrócie:

Książka, jak sama nazwa wskazuje dotyczy technik manipulacji, a dokładniej technik manipulacji w biznesie tj.: sprzedaży, handlu, negocjacjach i targowaniu. Sergiusz Kizińczuk odwołuje się do modelu DISC pokazując nam, w jaki sposób w zależności od tego, jaki typ osobowości reprezentujemy sprzedawcy  mogą nami manipulować stosując różne zagrywki słowne i nie tylko! Często, bowiem stosuje się też niewerbalne metody, które w moim przekonaniu warto znać, by się na nie uodpornić i czasem stosować (skoro działają).

Przykład manipulacji w sprzedaży:

Pewna metoda manipulacji polega na tym, że pośrednik lub sprzedawca oferuje np. dom za 200 tys. zł. Klient chce go kupić za 170 tys. Nagle podczas negocjacji pojawia się inny klient i od razu zgadza się na 200 tys. wykrzykując wręcz, że to niesamowicie przyzwoita cena. Wtedy pierwszy klient mówi, że był pierwszy i kupi za początkową cenę – 200 tys., a może i więcej, jeśli drugi klient podbije cenę. Tak naprawdę drugi klient był podstawiony! Od razu zapytałem o to, czy stosuje się taką technikę mojego znajomego, który jest pośrednikiem nieruchomości i… okazało się, że tak.

Przykład niewerbalnej manipulacji:

Podczas biznesowych rozmów, albo rozmów z osobami, do których mamy pewien interes warto jest m.in. małpować ich gesty, sposób mówienia, ton głosu. Jest naukowo udowodnione, że taka osoba podświadomie czuje się wtedy z nami, jak z dobrym znajomym, dzięki czemu jest mniej czujna i bardziej uległa na nasze zagrywki i stawiane warunki.

Książkę możesz kupić najtaniej, w którymś z tych podlinkowanych sklepów:

„ Techniki manipulacji ” – Sergiusz Kizińczuk < książka

„ Techniki manipulacji ” – Sergiusz Kizińczuk < audiobook

Kup inne książki:

[su_animate type=”flipInY” duration=”2″ delay=”0.5″][su_button url=”https://zarabiammilion.pl/sklep/” background=”#ef312d” size=”5″ center=”yes” radius=”round” icon=”icon: book”]Kup książki[/su_button][/su_animate]

Podsumowując:

Jeśli interesuje Cię psychologia lub chcesz zostać sprzedawcą, negocjatorem, przedsiębiorcą polecam czytać tego typu książki. Mi osobiście książka Sergiusza Kizińczuka pt.: „ Techniki Manipulacji ” przypadła bardzo do gustu, ponieważ było tam przytoczonych mnóstwo przykładów z życia. Czy taka manipulacja jest moralna? Zdania są podzielone, w każdym razie warto znać techniki manipulacji, by się na nie choćby uodpornić.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Wczytuję...